Biološko čišćenje lica: Da li je kućna negaja bolja od posete kozmetičaru?
Razmotrite prednosti i rizike biološkog čišćenja lica kod kozmetičara u odnosu na redovnu kućnu negu. Saveti za bezbednu i zdravu kožu.
Biološko čišćenje lica: Da li je kućna negaja bolja od posete kozmetičaru?
Mnoge žene i devojke su imale loša iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Neke od njih danas imaju ožiljke i rupe jer su često bile kod nestručnjaka. Ovo postavlja pitanje – da li je bolje negovati se kući redovno i izbegavati česte posete kozmetičaru?
Kućna nega vs. profesionalni tretmani
Mnogo je bezbednije negovati kožu kući kvalitetnim proizvodima nego posetiti nekog "nazovi stručnjaka". Međutim, kada pravi stručni kozmetičar koristi vrhunsku kozmetiku, rezultati mogu biti izuzetni. Važno je naći iskusnog profesionalca koji će sa pažnjom pristupiti tretmanu.
Neke osobe imaju takav tip kože da ne zahteva intenzivno cedjenje. Povremeni polutretmani poput blagog piliniga, masaže lica i maska mogu biti sasvim dovoljni za održavanje zdravog izgleda.
Koliko često raditi piling i maske?
Preporučuje se da se piling radi jednom u 15 dana, dok se maska može nanositi jednom nedeljno. Međutim, neke osobe greše koristeći maske i do 6 puta nedeljno, što može izazvati iritaciju. Za dubinsko čišćenje, masku je dobro koristiti 2 puta nedeljno dok se koža ne stabilizuje, a zatim preći na održavanje od jednom nedeljno.
Saveti za različite tipove kože
- Za masnu kožu: maska za dubinsko čišćenje koja čisti pore iznutra
- Za suvu kožu: hidratantna maska koja vraća vlagu
- Za normalnu kožu: blagi piling sa finim granulama (npr. sa jojobinim uljem)
Prirodni načini za rešavanje problema sa miteserima
Mnoge osobe imaju loša iskustva nakon cedjenja kod kozmetičara – oticanje, crvenilo i dugotrajnu iritaciju. Postoji alternativni pristup:
- Napari lice toplom parom da otvori pore
- Očisti kožu iseckanim peršunom
- Prođi vatom preko lica da ukloni otopljene nečistoće
Ovaj metod je blaži i ne ostavlja ožiljke kao mehaničko cedjenje.
Dodatni saveti za negu kože
- Voćne kiseline iz pomorandže mogu blago ukloniti mrtve ćelije i pročistiti proširene pore
- Maramice za skidanje šminke ne treba koristiti često jer sadrže hemikalije
- Domaća maska od meda i krastavaca može biti korisna za hranjenje kože
- Redovan piling jednom nedeljno održava kožu glatkom
Zaključak
Iako profesionalno čišćenje kod kozmetičara može dati dobre rezultate kada ga radi stručnjak, mnoge osobe uspevaju održavati zdravu i čistu kožu pravilnom kućnom negom. Ključ je u umerenosti – preterana upotreba maski i piliniga može naškoditi. Slušajte svoju kožu i prilagodite rutinu njenim potrebama.